Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Admin

Posts : 33
Join date : 2009-05-30

CSKA ponovo osvojio Kup Rusije Empty
PostSubject: CSKA ponovo osvojio Kup Rusije   CSKA ponovo osvojio Kup Rusije Icon_minitimeSun May 31, 2009 6:00 pm

Fudbaleri CSKA iz Moskve osvojili su drugi put uzastopno Kup Rusije pošto su pobedili aktuelnog šampiona Rubin iz Kazanja sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Jevgeni Aldonjin u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. CSKA je od 13. minuta igrao sa igračem manje pošto je Pavel Mamajev dobio crveni karton zbog prekršaja nad Alehandrom Domingesom.

Rubin je nakon isključenja Mamajeva preuzeo inicijativu i stvorio nekoliko prilika, ali je golman 'armejaca' Igor Akinfejev uspešno sačuvao svoju mrežu.

To je bio ukupno peti trijumf u Kupu Rusije, pošto su prethodno osvajali to takmičenje 2002, 2005, 2006. i 2008. godine.

CSKA je prvi ruski tim koji je osvojio jedan evropski trofej. Moskovljani su 2005. godine trijumfovali u Kupu UEFA, posle pobede nad Sportingom iz Lisabona od 3:1.