Join date : 2009-05-30
Age : 28
Location : Novi Pazar

Robin Soderling u finalu Roland Garosa Empty
PostSubject: Robin Soderling u finalu Roland Garosa   Robin Soderling u finalu Roland Garosa Icon_minitimeSat Jun 06, 2009 4:25 pm

Šveđanin Robin Soderling plasirao se u finale Rolan Garosa pošto je u polufinalu posle velike borbe savladao Čileanca Fernanda Gonzalesa sa 3:2 u setovima.

Soderling je dobio prva dva seta (6:3, 7:5), Gonzales je uspeo da se vrati, dobije naredna dva dela (7:5, 6:4) i povede sa 4:1 u petom, ali to ipak nije bilo dovoljno za pobedu. Sjajni Šveđanin, koji je na turniru napravio najveće iznenađenje izbacivši Rafaela Nadala, dobio je narednih pet gemova i obezbedio prvo finale Gren slema u karijeri.

Soderling je meč počeo na isti način kao što je igrao protiv Nadala i Davidenka - diktirao je ritam sa osnovne linije snažnim forhendom i uglavnom je pogađao (zanimljivo, Gonsales je više poena osvajao u kraćim nego u dugim razmenama udaraca). Gonsales se borio, mnogo je trčao, ali nije imao rešenje za razigranog Šveđanina.

U drugom setu Gonsales se držao u igri, a spasao je nekoliko brejk lopti zahvaljujući odličnom servisu, koji je u poslednje vreme vidno poboljšao. Čileanac je došao i do set lopte, ali ju je Soderling neutralisao asom i u uzbudljivom 12. gemu iskoristio četvrtu set loptu i došao do vođstva od 2-0 u setovima.

Od sredine trećeg seta Soderling je postao nesigurniji i pravio je više grešaka iz forhenda. Ne treba zaboraviti da Soderling do sada nije prošao četvrto kolo Gren slema, a sada mu se pružala šansa da prođe u finale. Gonzo je to osetio i sve više preuzimao inicijativu, približio se osnovnoj liniji i više napadao. Soderling je u poslednjem gemu bio prenervozan, promašio je dva 'zicera' iz forhenda i Gonsales je smanjo na 2-1.

Na 4:4 u trećem setu desila se kontroverzna situacija - linijski sudija je jednu Soderlingovu sumnjivu lopticu proglasio dobrom, a Gonsales se, posle duže rasprave sa sudijom, sagnuo i zadnjicom obrisao trag loptice. Iako je izgubio naredni poen, to je probudilo inat u Čileancu, koji dobrim servisima dolazi do 5:4, a potom koristi nove greške Šveđanina iz forhenda i izjednačuje na 2-2 u setovima

Kada je Gonsales napravio brejk u petom, odlučujućem setu, činilo se da je Soderling definitivno klonuo duhom i da Gonsales ide u svoje drugo Gren slem finale. Ipak, Šveđanin dokazuje ogroman napredak na psihološkom planu, nekoliko puta sjajno riternira bekhendom, ponovo pronalazi ritam iz forhenda, a asom završava meč nakon 3 časa i 38 minuta.

Protivnik Soderlinga u velikom finalu u nedelju biće drugi teniser sveta Švajcarac Rodžer Federer.