VirtualFun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Have fun!
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Đoković završio započeto

Go down 
AuthorMessage
m3r!5
Admin
m3r!5


Posts : 160
Join date : 2009-05-30
Age : 28
Location : Novi Pazar

Đoković završio započeto Empty
PostSubject: Đoković završio započeto   Đoković završio započeto Icon_minitimeSat May 30, 2009 7:17 pm

Đoković završio započeto

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pošto je savladao Ukrajinca Sergeja Stahovskog sa 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:1.

Duel Đokovića i Stahovskog prekinut je u četvrtak zbog mraka nakon dva seta, a u nastavku meča Đoković je bez problema dobio i treći set za plasman u narednu rundu. Protivnik Đokovića u trećem kolu biće Nemac Filip Kolšrajber koji je pobedio Huana Karlosa Ferera sa 3:2. Taj meč je takođe prekinut u četvrtak zbog mraka na startu petog seta.

Najbolji srpski teniser je u četvrtak prvi set dobio relativno rutinski (6:3), ali je bilo vidljivo da ne igra na najboljem nivou. Sa druge strane Ukrajinac se odlično kretao i bio je veoma raspoložen.

Epilog toga bilo je 3:0 na startu drugog seta i brejk lopta za Stahovskog za 4:0. Đoković je ipak dobio taj gem, i to je bio ključ drugog seta. Stahovski je uspeo da dobije svoj naredni gem za 4:1, ali onda je Novak podigao svoju igru na viši nivo, dobio je narednih pet gemova (dva brejka) i rešio je i drugi set u svoju korist (6:4).

U trećem delu Đoković je od samog starta bio skoncentrisan, i vrlo brzo je poveo sa 5:0. Stahovski je uspeo da vrati jedan brejk, ali je odmah nakon toga ponovo izgubio servis i meč.

"Mislim da je drugi set bio ključan. Stahovski je vodio sa 4:1, bio motivisan da pobedi, iskoristio je moju defanzivnu igru, iako zbog visine ne deluje kao igrač koji je efikasan na šljaci. To je, međutim, varka, što se moglo videti i danas. Izvadio sam ipak i taj set, a današnji je bio rutina", rekao je Đoković novinarima posle pobede.

Četvrti nosilac Rolan Garosa rekao je da očekuje teže mečeve u nastavku turnira.

"Kao i na svakom grend slemu, što smo bliže kraju to su protivnici nezgodniji i iziskuju mnogo više truda nego u prvih par kola. Meni nije išlo u korist što nisam imao relativno dug meč u prvom kolu i dugih poena da uđem u ritam. Danas je bilo malo bolje. U sledećem kolu me očekuje jedan od specijalista za šljaku, tako da očekujem dug meč sa mnogo više napora", istakao je Đoković.
Back to top Go down
 
Đoković završio započeto
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ispao Đoković!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
VirtualFun :: Vesti :: Sport-
Jump to: