Join date : 2009-05-30
Age : 28
Location : Novi Pazar

Safina u finalu Roland Garosa Empty
PostSubject: Safina u finalu Roland Garosa   Safina u finalu Roland Garosa Icon_minitimeThu Jun 04, 2009 6:18 pm

Ruskinja Dinara Safina plasirala se u finale Rolan Garosa drugu godinu za redom pošto je u polufialu pobedila Slovakinju dominiku Cibulkovu 6:3, 6:3.

Safina je tako došla do prilike da se iskupi za prošlogodišnji poraz u finalu od Ane Ivanović. Njena protivnica u finalu biće pobednica drugog polufinala u kojem se sastaju Australijanka Samanta Stosur i još jedna Ruskinja svetlana Kuznjecova.

Ciblukova je dobro počela meč i povela 2:0, ali je tada Safina nanizala pet gemova zaredom i lako rešila set u svoju korist. Slovakinja je dobro krenula i u drugom setu, ali je propustila da realizuje pet brejk šansi i trenutno najbolja teniserka sveta umela je to da kazni.

Ovim porazom Cibulkova je propustila priliku da na WTA listi pretekne Anu Ivanović. Naša teniserka će od ponedeljka biti 13, a Slovakinja 14. teniserka sveta.

Pored finala prošle godine u Parizu, Safina je igrala još jedno finale gren slema. Bilo je to na Australijan openu ove godine kda je poražena od Serene Vilijams.

Nagradni fond turnira na Rolan Garosu je 15.264.500 evra.