VirtualFun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Have fun!
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Poraz Rafaela Nadala u cetvrtom kolu Rolan Garosa

Go down 
AuthorMessage
m3r!5
Admin
m3r!5


Posts : 160
Join date : 2009-05-30
Age : 28
Location : Novi Pazar

Poraz Rafaela Nadala u cetvrtom kolu Rolan Garosa Empty
PostSubject: Poraz Rafaela Nadala u cetvrtom kolu Rolan Garosa   Poraz Rafaela Nadala u cetvrtom kolu Rolan Garosa Icon_minitimeMon Jun 01, 2009 4:32 pm

Prvi teniser sveta Rafael Nadal kaže da mora što pre da se oporavi od šokantnog poraza u četvrtom kolu Rolan Garosa od Robina Soderlinga.


„On je igrao veoma dobro, a ja sam slao previše kratke lopte. Nisam igrao najbolje kako umem i zato sam izgubio. Moram da prihvatim poraz na isti način kao što sam i pobede – mirno. Treba još da učim, a lakše se uči iz poraza nego iz pobede. Poraz u Parizu nije tragedija,moralo je jednom da se desi. Ovo je odlična sezona. Naravno da sam tužan, ali moram što pre to da prevaziđem“.

“Soderling me nije iznenadio, znao sam kako igra i koliko opasan može da bude. Jednostavno, nisam igrao svoj najbolji tenis, ni u jednom trenutku nisam napao. Čestitam mu na pobedi, a ja ću vredno raditi za naredni turnir”, dodao je Španac.

Nadal nije želeo da traži izgovor za poraz u vetru ili umoru.

“Ne, to nema veze, vetar je duvao obojici, zar ne? Ne želim sada da tražim neko opravdanje. Igrao sam prekratko jer sam igrao prekratko, nisam imao svoj dan. Kada izgubite, svi kreću da analiziraju zašto, da li sam igrao previše, da li sam umoran. Istina je da sam igrajući identičan broj turnira osvojio Garos četiri puta u nizu. Ove godine sam izgubio i to je to”.

Majorčanin smatra da Federer ima najviše šansi da osvoji titulu.

“Rodžer je, po mom mišljenju, favorit. Ako neko zaslužuje da trijmufuje, to je on, bilo bi divno. Pokušavao je nekoliko godina, ali nije uspeo. Tu su još Del Potro, Davidenko, videćemo…”.

Toni Nadal, Rafaelov trener i stric, kaže da je ceo turnir bio loš za njegovog pulena.

“Rafa je bio previše pasivan tokom celog takmičenja. Bio je nervozan i loše je udarao lopticu. Nije se dobro kretao. Jednostavno, sve je bilo pogrešno. Nije bio dovoljno miran da se suoči sa teškim situacijama”.


Robin Soderling, čovek koji je prekinuo Nadalov niz od 31 pobede na Garosu, kaže da je ključno bilo to što je verovao u sebe.

“Pre meč sam govorio sebi da moram da verujem u trijumf. Preda mnom je bio najveći izazov u tenisu, duel sa Nadalom na šljaci na Rolan Garosu. Morao sam da verujem da imam šansi, inače ne bi bilo svrhe ni u izlasku na teren. Odigrao sam odličan meč, mislim da igram dobro već dve nedelje. Ako on misli da je igrao loše, to je njegov izbor. Ja nikada ne bih rekao tako nešto, ali…”, kaže Šveđanin, a poznato je da Nadal i on nisu u dobrim odnosima još od kontroverznog meča na Vimbldonu 2007. godine.

“Nisam želeo da on mene tera da trčim previše, već ja njega. Forhend mi je bio dobar, a i bekhend takođe. Ovo je možda najbolji trenutak u mojoj karijeri do sada. Veoma sam srećan. Ipak, takođe želim da sačuvam koncentraciju za naredne mečeve”.

Mats Vilander, selektor Dejvis kup tima Švedske, rekao je da je Soderlingu više odgovarala podloga na “Filip Šatrijeu”, pošto je mogao da igra kao na betonu i da skraćuje poene. Potom je dodao:

“Robin se ne plaši nikoga i misli da može da dobije svakoga na bilo kojoj podlozi. Lepo je videti da je neko uspeo da parira Nadalu psihološki, da mu ništa ne smeta i da ne brine o tome koliko Rafa vremena troši”.
Back to top Go down
 
Poraz Rafaela Nadala u cetvrtom kolu Rolan Garosa
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Safina u finalu Roland Garosa
» Robin Soderling u finalu Roland Garosa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
VirtualFun :: Vesti :: Sport-
Jump to: